1300W augstas jaudas šķiedru savienotā diodes lāzers
For model 1300W High Power Fiber Coupled Diode Laser FC9XXDL1300, the wavelength >900 nm,<1000um, fiber coupling diode laser,several emitters are separated and optically coupled together in a multimode fiber. So the output power can be up to 1300 watts and the fiber core can be kept small to 220μm. The numerical aperture of this model is NA0.22, and more than 95% of the output power is concentrated in the range of NA0.22. Their multi-single emitter based design delivers very good heat dissipation through the package which leads to excellent thermal performance over a long lifetime. Several key features include 1040nm to 1200nm feedback protection with feedback isolation > 30 dB across the range.


Galvenās funkcijas
1300 vati CW izejas jauda
9xxnm centra viļņa garums
220 μm serdes diametrs šķiedra
95% jauda NA: 0,17
Vairāki vienreizēji bāzes diodes lāzers, augsta uzticamības dizains un konstrukcija
1040 - 1200 nm Atsauksmes aizsardzība
915nm un 976nm multimodu izvade
Datu lapa
Vienuma numurs: FC9XXDL1300
| Optisks | |
| Centra viļņa garums | >900 nm,<1000um |
| Izejas jauda | 1300W |
| Darba režīms | Cw |
| Šķiedra | |
| Šķiedru kodols | 220um |
| Šķiedras garums | 1.5m |
| Elektrības | |
| Darbības strāva | 35A |
| Sliekšņa strāva | 1A |
| Darba spriegums | 50V |
| Termisks | |
| Testa temp . | 25 grādi |
| Glabāšanas temp . | -30 ~ 70 grāds |
Rasēšana

Populāri tagi: 1300W augstas enerģijas šķiedru savienotās diožu lāzera piegādātāji, ražotāji Ķīna, rūpnīca, vairumtirdzniecība, kas izgatavota Ķīnā










